طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت یعنی خلق کردن صفحه ی اینترنتی از المان ها و تصاویر و … که در کنار هم چیده شده تا محتوایی به شما نشان دهد.
امروزه اینترنت حتی از هوا هم برای زنده ماندن ، در زندگی مردم ضروری تر شده است ، قطعی اینترنت در چند مدت پیش ، باعث شد تمام کسب و کار ها دچار اختلال شوند ، این یعنی نشان می دهد که چقدر اینترنت نقش پر رنگی در ارتباطات و تعاملات و کسب و کار ما انسان ها دارد.

هیچ کسب و کاری موفقی را نمی توان پیدا کرد که سایت نداشته باشد . نکته ای که باید گفته شود این است که فعالیت استارت آپ ها فقط به داشتن سایت خلاصه نمی شود ، بلکه داشتن صفحات شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام ، کانال تلگرام هم به اندازه ی داشتن سایت در موفقیت فروش کسب و کار ها نقش دارد.

ساختن سایت مراحلی دارد و اگر شما در این زمینه اطلاعاتی ندارید مشکلی وجود ندارد چرا که شرکت هایی هستند که کار طراحی سایت را انجام میدهند ؛ برخی دیگر نیز از شرکت ها به صورت محلی برای هم شهریان خود خدمات طراحی سایت را به صورت فری لنسرینگ یا حضوری انجام میدهند ، مثل طراحی سایت دیان، سایت هایی را که خدمات طراحی سایت را برای صاحبین کسب و کار ها در اردبیل انجام میدهند ، نشان می دهد.
استاندارد های طراحی وب سایت

1- گرافیک : مهمترین ملاک و استاندارد های طراحی یک سایت حرفه ای ، گرافیک آن است به این دلیل که اولین چیزی که کاربران سایت تحت تاثیر آن قرار می گیرند ، ظاهر یک سایت است . سایت هایی که UI و UX بروزی دارند ، همیشه مورد توجه بوده اند.
2- سرعت سایت : دومین فاکتور سرعت سایت است ، منظور از سرعت سایت چیست؟ وقتی شما ادرس یک سایت رو در نوار url مرورگر خودتون مینویسید و وارد آن می شوید ، مدت زمانی که طول میکشد تا محتوای سایت مقصد به طور کامل لود و بارگذاری شود را زمان بارگذاری یک سایت میگویند. سایت هایی که سرعت لود آن ها زیر ۳ ثانیه باشد ، ایده آل ترین سایت ها هستند زیرا کاربر بدون هیچ خستگی ای میتواند در سایت به جستجو بپردازد ، و خدمات مورد نظر خود را پیدا کند. اگر سرعت بارگذاری مطالب سایت شما پایین باشد ، کاربر در اکثر مواقع سایت شما را بسته و سایت دیگری را باز میکند.
3- واکنشگر بودن : واکنشگرا بودن سایت یا ریپانسیو بودن (Responsive) یعنی باز شدن سایت متناسب با دستگاهی که به آن وارد می شوید.
سایتی که واکنشگرا است یعنی ظاهر سایت برای دستگاه های مختلف بهینه شده است ، وقتی شما با موبایل وارد می شوید اندازه سایت طوری چینش میشود که محتوایی از کادر موبایل بیرون نزند و همه چیز اندازه باشد یا وقتی با کامپیوتر وارد میشوید ، چون صفحه ی بزرگتری دارد ، محتویات بیشتری در عرض صفحه به نمایش در آید.
4- فونت ، محتوا سایت : سایتی که فونت متن آن متناسب نباشد یعنی بی نظمی داشته باشد ، محتویات آن به درستی در قسمت ها و صفحات قرار نگرفته باشد ، باعث تنفر و سردرگمی کاربران می شود.