مچ بند هوشمند شیائومی می بند 7

مچ بند هوشمند شیائومی می بند 7

سری هفتم مچ‌بند هوشمند شیائومی متولد شد! به لطف این خانواده بی مدعا بسیاری از کاربران ساعت هوشمند، اولین تجربه خود را با خانواده می بندها آغاز کردند. خانواده می بند ها که از لحاظ محبوبیت، یکی از برندگان بی چون و چرای بازار خود بودند، در حال رونمایی از یک بازیگر جدید خود می‌باشد. مچ بند هوشمند شیائومی می بند 7 میزبان برخی تغییرات جذاب از جمله بزرگ شدن نمایشگر، افزایش ظرفیت باتری، تغییر رابط کاربری و تنوع واچ فیس‌ها قرار گرفته تا کاندید خوبی برای پیوستن به خانواده می بندها باشد. در ادامه، به نقد بررسی مچ بند هوشمند شیائومی می بند 7 و تفاوت های آن با نسخه های قبلی می‌پردازیم که تا این لحظه، تاییدیه فروش در دو کشور را کسب کرده و در حال ورود به بازار جهانی است.

طراحی مچ بند هوشمند شیائومی می بند 7
طراحی مچ بند هوشمند شیائومی می بند 7، همان طراحی قرصی شکل و بیضی قبل است که از نسل اول می بندها، به صورت موروثی ادامه یافته است. الگوی کلی طراحی می بند 7 تغییر نکرده و تنها ابعاد نمایشگر آن اندکی بزرگتر به نظر می‌رسد. این افزایش ابعاد با توجه به روند آخرین محصولات شیائومی و علاقه‌اش به افزایش سایز نمایشگر، کاملا قابل پیشبینی بود. اگر تمایلی به خرید ساعت‌های بزرگ ندارید و به دنبال یک مچ بند نسبتا جمع‌و‌جور روی مچ دستتان هستید، همواره اعضای خانواده می بند شیائومی خط اول بهترین پیشنهادها برای شما بوده‌اند. بدنه قرصی شکل به بندهای سیلیکونی و ضد حساسیت متصل شده‌اند و قفل آن همان قفل دکمه‌ای سابق است. اگر نگاه سرسری به این مچ بند Mi Band 7 بیندازید، تشخیص می‌دهید که همه چیز سرجای خودش قرار دارد، به جز ابعاد کلی دستگاه! با افزایش 1 گرمی، شاید متوجه افزایش وزن این گجت پوشیدنی نشوید. خوشبختانه می بند 7 یکی از سبک ترین مچ بندهای سلامتی بازار است و در این مورد شکی نیست.

درکنار 5 رنگ جذاب مشکی، سبز، نارنجی، آبی، یشمی، دو رنگ جسورانه دیگر (Camouflage و Fluorescent) هم برای این محصول در نظر گرفته شده تا سلیقه افراد خاص‌پسند را پوشش دهد.
کماکان جای خالی شیشه ضد خش و ضد ضربه برای نمایشگر به چشم می‌خورد؛ پس اگر مهارت کافی در حفظ سلامت این اسمارتواچ ندارید، حتما خرید محافظ نمایشگر را جدی بگیرید.

    miband 7 شیائومی مشابه هواوی بند 6 و می بند 6، در برابر آب تا تا فشار 5 اتمسفر مقاوم هستند. یعنی می‌توانید با خیال راحت از این مچ‌بند در فضای استخر استفاده کنید و نگران نفوذ آب به بخش های داخلی نباشید.

مشخصات نمایشگر می بند 7 (آمولد 1.62 اینچی)
همانطور که اشاره کردیم، اولین تفاوت می بند 7 با نسل قبلی، به بزرگ شدن سایز نمایشگر مربوط می‌شود. صفحه نمایش این اسمارتواچ با همان الگوی قرصی شکل از 1.56 اینچ در می بند 6 به 1.62 اینچ در می بند 7 افزایش یافته است. با بزرگ شدن نمایشگر، رابط کاربری نیز به سمت تغییر قدم برداشته تا با شرایط جدید، خود را تطبیق دهد. حالا وضوحا تعامل شما با این نمایشگر لمسی بهبود یافته و عرصه برای اعمال دستورات لمسی‌تان، بازتر است. بزرگ شدن نمایشگر سبب خیر شده و زاویه دید نیز 25 درصد بهبود یافته است. به همین دلیل، می‌توان امیدوار بودیم که تعامل با این نمایشگر جدید، نسبت به تمام نسل‌های قبل، واقعا آسان‌تر است. البته حضور پنل AMOLED و تاثیرش در بهبود زاویه دید نیز انکارناپذیر است.
خوشبختانه برای افزایش سایز نمایشگر، ابعاد کلی محصول بالا نرفته و فقط سهم حاشیه های جانبی کم شده است. تقریبا ابعاد قبلی به همان روال قبل وجود دارد و با مچ بند بزرگتر روبرو نیستیم.
اگر تجربه کار با نسل‌های قبلی می بند را داشته باشید و به سراغ می بند 7 بروید، به وضوح تغییرات محیط رابط کاربری از جمله تغییر آیکون‌ها را درک می‌کنید. رنگ‌ها نیز گرم و زنده هستند و جلوه‌های بصری ناشی از 100 واچ فیس متنوع، این مدل را در مرکز توجه قرار می‌دهند.

    علیرغم افزایش سایز نمایشگر، تراکم پیکسلی آن 326 PPI باقی مانده و نسبت به ردیاب سلامت نسل قبل، تفاوتی نداشته است.

امکانات می بند 7
در امکانات می بند 7، شاهد اضافه شدن 4 ابزار تحلیلی جدید هستیم که شرایط تمرینات ورزشی، فشار آن‌ها، ضربان قلب و اکسیژن خون را بهتر تحلیل می‌کند. هرچند کیفیت عملکرد این ابزارها بعد از عرضه به بازار دقیق‌تر بررسی می‌شوند، اما همین که این مچبند با تاکید بیشتر روی سلامتی کاربر وارد بازار شده، جای تقدیر دارد.
120 فعالیت ورزشی توسط مود فیتنس این مچ بند تحت نظارت قرار می‌گیرد. محبوب‌ترین ورزش‌های هوازی، غیر هوازی، داخل فضای بسته یا در فضای باز، درون این 120 مود گنجانده شده است. تحلیل میزان کالری مصرفی و زیر نظر گرفتن ضربان قلب همزمان با ورزش، باعث می‌شود تا کاربر دید جامع‌تری نسبت به فعالیت جسمانی و وضعیت چربی‌سوزی خود داشته باشد. این‌ کارکردها به راحتی نظر هر ورزشکار حرفه‌ای و آماتور را به خود جلب می‌کند.
دقت عملکرد سنسور اکسیژن خون نیز بهبود یافته است. اگر اهل کوهنوردی هستید، این سنسور با اندازه گیری میزان اکسیژن اشباع در خون، درصورتی که سطح آن از 90 درصد پایین‌تر بیاید، به شما هشدار می‌دهد. نظارت بر کیفیت خواب، پایش 24 ساعته ضربان قلب، استرس سنج و تمرینات تنفسی از دیگر کارکردهای می بند 7 محسوب می‌شوند. «هشدار هوشمند» نیز کارکرد جالب و جدیدی دارد که در نسل‌های قبل خبری از آن نبود. در صورتی که آلارم بیدارباش روی مچ بند تنظیم شده باشد و حوالی ساعت مورد نظر خواب شما سبک شود، مچبند برای سرحال بیدار شدن شما و جلوگیری از کسلی، حدود 30 دقیقه قبل از آلارم شما را بیدار خواهد کرد.
در نهایت، تنها انتقادی که وارد است، عدم تجهیز به GPS داخلی خواهد بود. نمایشگر همیشه روشن نیز طبق ادعای سایت XDA Developers، این قابلیت وجود دارد. احتمالا می بند 7 در برخی کشورها با این ویژگی عرضه خواهد شد.
خانم‌ها یک ویژگی اختصاصی در می بند 7 خواهند داشت که مربوط به چرخه قاعدگی است. می بند 7 با نظارت بر سطح استرس و داده‌های دیگری که از فشارسنج و شتاب‌سنج و ژیروسکوپ و دیگر سنسورها استخراج می‌کند، روند قاعدگی را زیر ذره بین می‌گیرد.

باتری می بند 7 (یک تا دو هفته به پشتوانه 180 میلی آمپر ساعت)

همانطور که انتظار داشتیم، با بزرگ شدن نمایشگر، باتری می بند 7 نیز افزایش ظرفیت داشت. در واقع با باتری 180 میلی آمپر ساعتی، نگران کاهش بازده باتری نباشید. باتری این ساعت نسبت به می بند 6  افزایش ظرفیت داشته که بین 7 تا 14 روز با یکبار شارژ دوام می‌آورد. در صورتی که استفاده سنگین از این مچ بند داشته باشید، 7 روز و اگر استفاده معمول و روزمره داشته باشیید، بین 10 تا 14 روز شارژدهی خواهد داشت.
یکی از دستاورهای مهم می بند 7 که شاید در ظاهر آن هویدا نباشد، بهینه سازی مصرف باتری است. این مچ بند موفق شده تا هر ویژگی تشنه انرژی مانند اعلان های غیرضروری و سنسورها را غیرفعال کند. بدین ترتیب، دوام باتری به مراتب حتی با حضور پنل فوق پیشرفته آمولد عالی خواهد بود.
مشخصات Mi Band 7

    ضد آب: بله
    سیمکارت: خیر
    سایز نمایشگر: 1.62 اینچ
    نوع پنل: AMOLED
    پایش فعالیت ورزشی: 120 ورزش
    سنسور ضربان قلب: دارد
    سنسور اکسیژن خون: دارد
    باتری: 180 میلی آمپر ساعت
    بلوتوث: بلوتوث 5.2
    سازگار با سیستم عامل اندروید و iOS
    NFC :دارد
    نمایشگر همیشه روشن: دارد